چهارشنبه 8 بهمن 1399   12:51:41
1399/9/17 دوشنبه برگزاری اجلاس سالیانه ILAC-IAF ILAC-IAF 2020 virtual meetings

برگزاری اجلاس سالیانه
ILAC-IAF

ILAC-IAF 2020 virtual meetings

در ادامه اجلاس سال 2020 میلادی، جلسات کمیته تایید صلاحیت اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت آزمایشگاهی
(ILAC Accreditation Committee)، کمیته مرتبط با تایید صلاحیت نهادهای بازرسی اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت آزمایشگاهی (ILAC Inspection Committee)، کمیته فنی مجمع بین المللی تایید صلاحیت(IAF Technical Committee) و سی و چهارمین مجمع عمومی مجمع بین المللی تایید صلاحیت (IAF General Assembly) طی دو هفته گذشته با حضور شرکت کنندگان از سراسر جهان ازجمله نمایندگان مرکز ملی تایید صلاجیت ایران برگزار گردید.

 این جلسات با سخنرانی و ارائه رئسا و اعضای کلیدی کمیته ها و بحث و بررسی مدارک فنی مرتبط برگزار گردید.
تبادل نظر و رای گیری های لازم در ارتباط با مدارک فنی مرتبط انجام پذیرفت.
سی و چهارمین مجمع عمومی مجمع بین المللی تایید صلاحیت(IAF General Assembly) در روز پنج شنبه مورخ 14-08-99 از ساعت 14:30 الی 18:30 با سخنرانی رئیس مجمع بین المللی تایید صلاحیت جناب آقای Xiao Jianhua  آغاز گردید. در این جلسه اتحادیه های منطقه ای عضو این مجمع به ارائه گزارش عملکرد خود طی یکسال گذشته و نحوه فعالیت در زمان شیوع بیماری covid19  پرداختند.
هدف از برگزاری سالیانه این مجمع عمومی، ارائه گزارشی از عملکرد یکساله این مجمع در ارتباط با تایید صلاحیت نهادهای گواهی کننده و نظر سنجی از اعضا در ارتباط با برخی مدارک و تصمیم گیری ها می باشد.

با توجه به شیوع بیماری
Covid19 در سر تا سر جهان، اجلاس سالیانه ILAC-IAF 2020 به صورت مجازی و برخط از تاریخ 27 اکتبر 2020 برابر با 01-08-1399 آغاز شده است. این اجلاس به صورت سالیانه به میزبانی یکی از اعضا و با حضور بیش از 105 کشور عضو برگزار می گردد. نمایندگان نهادهای تایید صلاحیت عضو مجمع بین المللی تایید صلاحیت(IAF) و اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت آزمایشگاهی(ILAC) در راستای هم اندیشی و تبادل اطلاعات درخصوص موارد مرتبط با تایید صلاحیت نهادهای ارزیابی انطباق، هر ساله در این اجلاس شرکت می نمایند.
بيشتر